wczasy, wakacje, urlop
24 listopada 2009r.
Ponad 700-kilometrowy morski pas rozciąga się wzdłuż północnej granicy Polski oferując mnóstwo atrakcji na wymarzone wakacje. Piękne, szerokie plaże i złocisty piasek to wszystko gwarantuje doskonały wypoczynek, i chociaż woda w Bałtyku jest całkiem chłodna, niezmiennie przyciąga miłośników kąpieli.
24 listopada 2009r.
Plaże Bałtyku to nie odkryta jeszcze tajemnica Europy, pas nadmorski należący do Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, jest dobrze znany przez rodowitych turystów, A co z pozostałą częścią Europejczyków?
18 maja 2010r.
Każdego lata polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego zapełnia się tysiącami turystów, wczasowiczów i kuracjuszy spragnionych słońca i ochłody w morskich falach. Wychodząc z założenia, że leżenie plackiem na piasku, choć niewątpliwie przyjemne, może się z czasem trochę znudzić, pragniemy Państwu zaproponować lekturę stanowiącą uzupełnienie wypoczynku lub alternatywę na (odpukać w niemalowane) niepogodne dni. Tym, którzy lubią planować wyjazd dużo wcześniej przewodnik może dostarczyć garść informacji pozwalających wybrać miejsce wypoczynku zgodnie z zainteresowaniami i upodobaniami.
14 maja 2010r.
Bałtyk jest typowym morzem śródziemnym, ograniczonym od Oceanu Atlantyckiego płytkim cieśninami duńskimi: Mały Bełt, Wielki Bełt i Sund. Na zachodzie jako granicę Bałtyku przyjmuje się zachodnie krańce Głębi Arkońskiej ograniczone trzema wyspami duńskimi: Zelandią, M<|>n i Falster oraz progami podmorskimi pomiędzy przylądkami Darsser Ort — Gedser i Heddinge — Falsterbo. Powierzchnia morza wynosi 385 000 km2, długość około 1600 km, szerokość waha się w granicach 200-300 km, miejscami zwęża się poniżej 100 km. Bałtyk jest morzem płytkim, średnia głębokość wynosi 56 m. Najgłębszym miejscem jest Głębia Landsortska (na pn.-zach. od Gotlandii) licząca 459 m.