Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Produkty turystyczne dla Pomorza

15 stycznia 2009r.

Koncepcja Rozwoju Produktów 4 Szlaków Turystyki Kulturowej w Województwie Pomorskim powstała na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w 2007 roku. Produkty, wyróżniki o tak silnej tożsamości, wpisane w pejzaż i charakter Pomorza, jak - latarnie morskie, - bursztynowe atrakcje, - gotyckie zamki pokrzyżackie - zabytki hydrotechniki, malują w oczach odbiorcy niezwykle silny obraz – historycznego, atrakcyjnego turystycznie Regionu Polski.


Fundusze unijne dla sektora turystyki

02 stycznia 2009r.

Fundusze unijne na lata 2007-2013 dają możliwości pozyskiwania funduszy strukturalnych przez przedsiębiorców z sektora turystyki. Sektora dla gospodarki szczególnego, interdyscyplinarnego posiadający ogromny potencjał rozwojowy. Lata 2007-2013 to nowy okres budżetowy Unii Europejskiej, w którym przewidziano dla Polski znaczne środki finansowe na rozwój turystyki: 168 mln euro w dyspozycji Polskiej Organizacji Turystycznej jako Instytucji Wdrażającej i Beneficjenta, około miliarda euro w Regionalnych Programach Operacyjnych, nie licząc programów i priorytetów komplementarnych.


Inwestuj nad morzem

22 listopada 2009r.

W całym pasie nadmorskim znajduje się wiele unikatowych atrakcji dzięki którym dostrzegamy ogromny rozwój budownictwa, według prognoz intensywny rozwój budownictwa w polskich miejscowościach turystycznych ma potrwać przynajmniej do 2014 roku.


Świnoujście - zagospodarowanie i ruch turystyczny

17 września 2011r.

Świnoujście ma ok. 150-letnie tradycje miejscowości wypoczynkowo-uzdrowiskowej. Przed wojną czynne były tu 33 hotele i ok. 150 pensjonatów liczących łącznie 4 tys. miejsc noclegowych. Rocznie, w okresach pomyślnych, miasto odwiedzało 30—40 tys. osób. Niestety urządzenia wczasowo-wypoczynkowe zostały przez wojnę w większości zniszczone. W wyniku 25 lat pracy odbudowano dzielnicę uzdrowisko-wo-wczasową i w 1970 r. baza uspołeczniona liczyła ok. 10 tys. miejsc. Bazę w kwaterach prywatnych ocenia się na ok. 20 tys. miejsc. Mieści się ona w dużej mierze w jednorodzinnych domkach, których powstały dwie dzielnice (przy Kapitanacie Portu i przy granicy).


nad morzem - Władysławowo

05 maja 2009r.

Władysławowo - nazwa kojarzona z letnim wypoczynkiem nad polskim morzem. Szerokie piaszczyste plaże, ciekawe położenie u nasady półwyspu helskiego, port rybacki to niektóre atrakcje umilające wypoczynek przyjezdnym gościom.


Międzyzdroje

06 czerwca 2012r.

MIĘDZYZDROJE Duży ośrodek wczasowo - wypoczynkowy, kąpielisko morskie i uzdrowisko. Największą atrakcją jest rozległa piaszczysta plaża, czyste wody morskie i klimat o cechach leczniczych. Dodatkowym walorem są wspaniałe lasy Wolińskiego Parku Narodowego. W Międzyzdrojach można wypoczywać w luksusowych warunkach w hotelu "Amber-Baltic", gdzie do dyspozycji gości jest: basen kąpielowy, pole golfowe, kręgle, korty tenisowe, restauracja i drink bar, sale konferencyjne itp. Są też inne hotele o niższym standardzie, pensjonaty, domy wczasowe i campingi. Każdy turysta znajdzie tutaj dla siebie odpowiednią bazę,


O ziemi szczecińskiej

06 czerwca 2012r.

MIĘDZYWODZIE 38 km, położone jest wśród lasów na tzw. Mierzei Międzywodzkiej. Mieści się tu osiedle willowe, ośrodki wczasowe i kolonijne. Wokół rosną lasy sosnowe. Ma rangę ośrodka wypoczynkowo - leczniczego. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu i reumatycznych. Mała przystań dla jachtów położona jest w północno - zachodniej części Zalewu Kamieńskiego, wyposażona jest w pirs postojowy, głębokość do 1,8 m.