Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 15  Następna >

Stanisław Kujot

23 maja 2012r.

Stanisław Kujot znany jest przede wszystkim jako jeden z nielicznych historyków zajmujących się wczesnymi dziejami Pomorza. Jego Dzieje Prus Królewskich, składające się z sześciu tomów i doprowadzone do roku 1380, to praca wybitna, do dziś stanowiąca podstawę dla badaczy tej dziedziny. Mało kto jednak zna twórczość beletrystyczną Kujota, powieści i opowiadania historyczne, jak Głowa świętej Barbary. Powieść z przeszłości Pomorza (Chicago 1888, Pelplin 1895) czy Pierwsze nawrócenie Prusaków. Powieść z XIII stulecia, a także utwory współczesne mu, wśród nich: Ze zdrowego pnia. Powieść z naszej biedy (Bytom 1891). Pisał je pod pseudonimem Stanisława Kostki


Kołobrzeg - atrakcje

15 lutego 2012r.

Wybrzeże we Kołobrzegu Imprezy rozrywkowe na jego plaży wpisały się na jego stałe we krajobraz Kołobrzegu. Szczególnie w okresie letnim jest ich wiele. Wiadomo - wybrzeże jak na jego przykład magnes przyciąga podróżników i wczasowiczów, dlatego imprezy zorganizowane dopiero co na jego plaży z założenia posiadają mnóstwa widzów i uczestników.


Uroki urlopu we Władysławowie

15 lutego 2012r.

Władysławowo to wspaniała miejscowość położona nad morzem w województwie pomorskim. Co roku przyjeżdżają tutaj ogromne ilości turystów po to by odpoczywać i urlopować. Władysławowo dostarcza niesamowitych wrażeń i jest wciąż jednym z najbardziej popularnych nadmorskich miast. Uroki urlopu we Władysławowie są przeogromne, to przede wszystkim niepowtarzalna możliwość odbycia bliskiego kontaktu z morzem, z naturą, która jest przecież integralną częścią naszej planety i wpływa na nasze życie. Jest tutaj wiele rzeczy, które nas zadziwią i sprawią, że będziemy pamiętać o tej mieścinie. Jedną z podstawowych wizytówek Władysławowa jest morze, lecz nie jest to jedyny walor tej miejscowości, Władysławowo posiada bogatą historię, która może stać się dla wielu niesamowitą inspiracją naszego urlopu. Plaża we Władysławowie


Noclegi w Łebie

15 lutego 2012r.

Gdy organizujemy wypad na wczasy, często zastanawiamy się, gdzie wybyć, by na pewno spędzić miły czas i wrócić z torbą cudownych wspomnień. Jeżeli takie dylematy spotykają nas stale, kiedy nadchodzi lato, może dobrze sprawdzić, co kryje w sobie Łeba. Miasto, to umie zachwycić każdego, kto się tam pojawi. A to dlatego, że można tam odkryć wspaniały klimat tego obszaru. Nie tylko mowa tu o bliskości do Bałtyku, a jednocześnie o rześkim powietrzu, które stamtąd dopływa. Chodzi tu także o wszystko to, co budują ludzie, tam przebywający. Wiadomym jest, że moment wakacji jest dla wielu najbardziej wyczekiwanym w przeciągu roku.


Omawiamy atrakcje turystyczne dla zainteresowanych

15 lutego 2012r.

Gdzie na wakacje? To pytanie zadaje sobie wielu z nas tuż przed rozpoczęciem upragnionego urlopu. Udać się na wczasy w naszym Kraju, czy jednak ruszyć gdzieś dalej? Spróbować noclegu na polu kempingowym, czy też przeznaczyć więcej gotówki na mieszkanie w wysokiego standardu pensjonacie?


Wypoczynek Władysławowo

15 lutego 2012r.

Władysławowo od dawna letnią porą przyciąga rzesze turystów. Przybywają zauroczeni głównie piaszczystymi plażami oraz bardzo czystymi fragmentami wybrzeża bałtyckiego. Kąpieliska są czyste i pilnowane przez ratowników, więc cały czas możemy z nich korzystać. Oprócz możliwości poopalania się na którejś z piaszczystych plaż możemy także udać się do linowego parku albo wykupić widokowy lot nad półwyspem helskim.


Kołobrzeg wczasy

15 lutego 2012r.

Kołobrzeg jest znany od dawna jako wypoczynkowy kurort na wybrzeżu zachodnim. Znajdują się tutaj liczne ośrodki SPA, sanatoria a także pokoje i noclegi o zróżnicowanym standardzie i na każdą kieszeń.


Strona 4 z 15, < Poprzednia  1 ...  2  3  [4]  5  6  ... 15  Następna >