Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 15  Następna >

Długi weekend nad morzem

15 luty 2012r.

W przeciągu roku natrafić się może wiele okazji do tego, by gdzieś się udać z bliskimi. Ci, którzy nie lubią wszelkiego rodzaju wypraw, przeważnie zostają wówczas w domu. Tymczasem każdy, kto ma choćby chwilę czasu swobody powinien zapomnieć o męczących obowiązkach i wyrwać się gdzieś daleko od punktu zamieszkania. Jedną z takich możliwości jest długi weekend nad morzem. Gdy bowiem chce się przeżyć niezapomniane chwile we wspaniałym obszarze, warto właśnie na taki postawić. Ten kto na ogół spędza swoje wakacje w egotycznych krajach, gdzie pogoda nigdy nie zawodzi, może nie być przekonany do tego pomysłu. Jednak, warto od czasu do czasu sprawdzić inne miejsca na wypoczynek, które mają chwalebną opinię.


Jarosławiec

15 luty 2012r.

Nadbałtycki Jarosławiec to nieduża, acz niezwykle urokliwa miejscowość wypoczynkowa. Jarosławiec jest położony na środkowym wybrzeżu, między Darłowem a Ustką. Otoczony przepięknymi sosnowymi lasami oraz usytuowany blisko dwóch większych jezior – Kopań i Wicko, Jarosławiec zwany jest perłą północy.


Gołubie Kaszubskie

24 lipiec 2013r.

GOŁUBIE KASZUBSKIE leży 6 km na wschód od Stężycy, pomiędzy Jez. Patulskim a Dąbrowskim. We wczesnym średniowieczu należało do zakonu cystersów z Pogódek. Później władali nim kartuzi, a na początku XIX stulecia ziemie zostały rozparcelowane wśród chłopów. Rozwój wsi nastąpił na początku XX wieku, po wybudowaniu stacji kolejowej. Turyści szczególnie upodobali sobie Jezioro Dąbrowskie,


Łączyno

24 lipiec 2013r.

ŁĄCZYNO to letniskowa wieś, nad Jez. Raduńskim Dolnym, 2 km na północ od wspomnianej grobli (Bramy Kaszubskiej). Nazwa Łączyna wiele mówi o przeszłości tej osady - do czasu budowy grobli przez Jez. Raduńskie trakt z Kartuz za Brodnicą Górną skręcał lekko na północ i prowadził do osady PRZEWÓZ, leżącej przy wschodnim brzegu Jez. Raduńskiego.


Zdroje Raduni i Wzgórza Szymbarskie

24 lipiec 2013r.

ZDROJE RADUNI I WZGÓRZA SZYMBARSKIE Tereny okalające Jeziora Raduńskie i górny bieg rzeki od lat uchodzą za centrum Szwajcarii Kaszubskiej i mają szczególne walory krajobrazowe i przyrodnicze. Osią jest tu rzeka Radunia, tworząca z jeziorami i małymi strumieniami ciąg jezior zwany Raduńskim Kółkiem. Jest to ponad 25 zbiorników wodnych różnej wielkości, z których prawie wszystkie nadająsię do uprawiania sportów wodnych i pływania.


Szwajcaria Kaszubska

24 lipiec 2013r.

CZAPIELSK leży 6 km na zachód od Kolbud, nad Reknicą. Jest to mata, zwarta wieś ulicowa z zabytkowym kościółkiem na wzniesieniu. W przeszłości było to dobro rycerskie, od 1617 roku należące do jezuitów z Gdańska. Już w XV wieku istniał tu kościółek filialny parafii w Pręgowie. W latach 1583-1596 użytkowali go protestanci, później zaś opiekowali się nim jezuici. Przypuszczalnie za ich czasów Czapielsk był miejscem pielgrzymkowym, o czym mogą świadczyć nieliczne zachowane do dziś wota.


Łapino na Kaszubach

24 lipiec 2013r.

ŁAPINO graniczy z Kolbudami od północy. Historyczne dobro rycerskie Lappin znajdowało się nad Jeziorem Łapińskim. Dziś jest to wieś Łapino Kartuskie, położona 4 km na północ od Kolbud, przy drodze do Lnisk. Nad wspomnianym jeziorem działają sezonowe ośrodki wczasowe. Współczesne Łapino, do niedawna zwane też Łapinem Dolnym, dawniej należało częściowo do majątków w Łapinie i Widlinie.


Strona 6 z 15, < Poprzednia  1 ...  4  5  [6]  7  8  ... 15  Następna >